24V-2835-280LED-5MM CCT Tunable ( 27K-65K ) 24V-IP20-Flexible Strip
1.CCT color: Tunable white, adjustable from 2700K to 6500K.
2.High CRI of 90, flicker-free with vibrant, vivid illumination.
3.Long run length: 5meters powered from one end with no voltage drop.
4.Flexible and bendable, cuttable every 50mm (1.96 in) for precise length
control.
5.SMD 2835, high density of 240 chips per meter, bright and even light.
6.Adhesive backing for easy installation.
7.Stylish black 150-micron double-sided copper plate, long service life.
Led series 2835-280LED
Input Voltage 24V
Width 5MM